Pliki z grą

Grę "Historia Warszawy" można pobrać jako plik w formacie PUB   (ok. 32 MB) lub PDF (ok. 10 MB).

Dodatek do gry "Wir Czasu" można pobrać jako plik w formacie PUB   (ok. 3 MB) lub PDF (ok. 2 MB).

Format .PUB wymaga do otwarcia programu Microsoft Publisher 2010. Jego wersję beta (działającą do październiaka 2010) można pobrać tutaj.

Pliki Pdf wymagają co najmniej Adobe Acrobat Reader do odczytania. Można go pobrać tutaj.

Przygotowanie gry

Po pobraniu pliku z planszą i kartami należy je wydrukować. W ten sposób otrzymujemy 2 gotowe karty (z planszą i zasadami gry) oraz 27 kart, które wymagają jeszcze wycięcia.

Poza tym należy przygotować jeszcze 1 pionek i 1 zwykłą kostkę oraz żetony. Najłatwiej użyć do tego monet 1 grosz. Są proste do zdobycia, łatwo uzupełnić ich straty. Będzie ich potrzebne około 50 sztuk.


Uwaga !

20.06.2010
  • Gra jest w trakcie tworzenia. Na planszy i w opisach mogą pojawiać się błędy (zarówno literówki jak i merytoryczne). Na obecnym etapie gra został przesłana do licencjonowanego przewodnika warszawskiego celem oceny merytorycznej. 


Licencja na grę


Gra zostaje udostępniona bezpłatnie do użytku edukacyjnego. Zdjęcia i ilustracje użyte w grze pochodzą ze strony wikipedia.pl i zostały tam udostępnione na licencji Public Domian oraz Creative Commons Uznanie autorstwa lub GNU Free Documentation License. Część ilustracji pochodzi też z projektu OpenClipart.org gdzie były dostępne jako Public Domain.